Hamilelikte kramplara ne iyi gelir?

Ahh ancak çeken bilir bu tarz ağrıları. Hamilelikte bir çok bayanın başına gelir. Hele ki uyurken giren o kramplar ömrümüzden ömür alır.  Eşimi uyandırıp hemen  baldırlarımı ovalatıyordum. Özellikle hamileliğin son 2 ayında daha çok görülüyor. Ani hareketlerden sakınmalısınız.  Peki kramplara ne iyi gelir? Sebepleri nelerdir? Fikir alışverişinde bulunalım kızlar.

4 Cevap

Sukufe Puan2510
Dar kıyafetler giymekten vazgeçin kızlar, dar şeyler vucut dolaşımını azalttığından kramplara neden olabilir.  Özellikte de  yatarken çok daha rahat şeyler giyin. Kendinizi iyi hissedeceğiniz bol  elbiseler, tşörtler tercih edin.
Hilal Puan2610
Bol sıvı tüketmenizi tavsiye ederim kızlar. Krampların bir nedeni de vucudun susuz kalmasıdır. Bu dönemde  doktorunuzun önereceği bitkisel çaylarıda içebilirsiniz. :)
Zehra Puan2920
Aniden yapacağınız hareketlerde kramplara yol açar. Aşırı hareketlilikte  kötü canlar,  rahminizde kasılmalara neden olabilir.
Aleyna Puan1470
Kramp girdiğinde kızlar hemen bir kenara çekilin ve sakin olun.  Kramp bu hareketsizlik durumunda azalacak ve ağrısı hafifleyecektir. İsterseniz  buz kompleksi de yapabilirsiniz.  Oda işe yarıyor.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu soruyu cevaplayabilecek birilerini tanıyorsanız paylaşın:

...

Abla.com kadın kullanıcıların aklına takılan her türlü soruyu sorabilecekleri ve cevap bulabilecekleri, bilgi paylaşım platformudur.